Sanna Wieslanderin juliste, jossa saksanpaimenkoira villapaidassa ja tatuoitu käsivarsi
Julisteessa on saksanpaimenkoiran pää piirretty harmaaseen villapaitaan pukeutuneelle ihmiskeholle, jonka kädet ovat taskuissa. Värikäs tatuointiaihe rikkoo muuten yksivärisiä sävyjä. Ruotsalainen kuvittaja Sanna Wieslander yhdistää klassista taidetta moderneihin elementteihin ja yksityiskohtaiseen lyijykynätyyliin. Hänen julisteensa tasapainottelevat leikkisyyden ja modernin tyylin välillä, jossa arjen ja surrealistisen huumorin odottamaton kohtaaminen luo henkilökohtaisen ja nykyaikaisen tunnelman, joka sopii luoviin ympäristöihin.
Julisteet painatetaan korkealaatuiselle 200 gramman semimattaiselle paperille, jonka on valmistanut ranskalainen Clairefontaine. Paperi on FSC-sertifioitu ja tuotantomme on sertifioitu ympäristömerkillä kestävään tuotantoon sopivaksi.
Kuvakehys ei sisälly toimitukseen. Kehykset myydään erikseen.
Standarditoimitus on 3-5 työpäivää. Huomaa, että toimitusaika voi olla pidempi sesongin aikaan ja silloin kun toimitusyhtiöillä on kiire.